Forum CANON / Canonisti
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Telecomenzi cu timer si intervalometru

3 participanți

In jos

Telecomenzi cu timer si intervalometru Empty Telecomenzi cu timer si intervalometru

Mesaj  liviu.stefanescu Mier Oct 19, 2011 2:51 am

Cu regret va anunt ca nu am gasit in Romania o astfel de telecomanda mai ieftina de 215 lei. Ba chiar una pe care scrie Canon este peste 600 lei! Ieri am comandat pe e-bay una noua cu doar 60 lei. Adica 1 buc. telecomanda pt EOS450D + 1 buc telecom. pt Sony A100 + 1 buc donatie de 5$(absolut benevola) = 132.01 lei. Ambele telecomenzi sunt cu functii multiple, puteti vedea aici:

http://www.ebay.com/itm/Timer-Remote-shutter-Canon-60D-550D-G12-G11-T2i-T1i-/260802350239?pt=Camera_Camcorder_Remotes&hash=item3cb9080c9f

http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=330626538280

Nu sunt singurele cumparaturi facute pe e-bay USA si primite din Honk Kong. Si toate sunt ok, va asigur de asta.
liviu

liviu.stefanescu

Mesaje : 4
Puncte : 8
Reputatie : 0
Data de inscriere : 13/06/2011

Sus In jos

Telecomenzi cu timer si intervalometru Empty Re: Telecomenzi cu timer si intervalometru

Mesaj  dogukan1981 Joi Oct 27, 2011 1:14 am

pai si cam cat dureaza de la ebay sa itio vina platesti ceva la posta vama si cam cat ar fii multumesc

dogukan1981

Mesaje : 5
Puncte : 7
Reputatie : 0
Data de inscriere : 19/09/2011

Sus In jos

Telecomenzi cu timer si intervalometru Empty Re: Telecomenzi cu timer si intervalometru

Mesaj  liviu.stefanescu Joi Oct 27, 2011 3:20 am

Intr-adevar, dureaza mai mult - cam 15-20 de zile dar arde? Coletul vine - in orasele mai maricele la un punct vamal din gari - de obicei. Nu platesti absolut nimica in plus decat ceea ce vezi pe site. Nici comisioane bancare, nici taxe vamale sau alte impozite. Mai rau e cand vine coletul prin UPS, cu avionul. Atunci te rupe! marfa m-a costat 180 lei iar taxele platite in romania au fost 450 lei (taxele de transport, tva, impozite). Dar rareori se intampla sa se faca expeditia prin UPS si atunci esti intrebat de nu stiu ce cont la UPS.

liviu.stefanescu

Mesaje : 4
Puncte : 8
Reputatie : 0
Data de inscriere : 13/06/2011

Sus In jos

Telecomenzi cu timer si intervalometru Empty Re: Telecomenzi cu timer si intervalometru

Mesaj  Tineghe Joi Oct 27, 2011 10:47 am

vreau sa rectific ceva: La posta la noi in Romania trebuie platit TVA-ul de 24% la produsele care nu sunt din UE, dar il platesti doar la produsele care au valoarea mai mare de 10 euro sau 12 USD.
Dar poti sa faci o "jmecherie". vorbesti ca cel de la care comanzi ceva si ii spui sa treaca pe colet o valoare mai mica de 10 dolari. eu asa am facut cu cateva chesti care aveau valoare mai mare de 10 dolari.
ATENTIE!!!!!
treaba cu vorbitu si trecutul valorii mai mici de 10 USD nu prea merge a chesti care sunt vizibile mai scumpe de 10 USD, ex. laptop-uri, obiective foto, camere foto etc, dar chesti care sunt 20-100 de dolari se poate.
eu am luat un obiecti de pe ebay si a pus valoare 6 USD si m-am tiganit cu vamesul aproape o ora ca nu a vrut sa mi-l dea pana nu dovedesc cu paypal-ul ca am dat 6 dolari pe el. si pana la urma i-am zis ca este cadou de la cineva si ca ii fac plangere si nu a mai prea avut ce sa zica si mi la dat.

Deci vb cu cei de la comandati inaite sa vedeti daca sunt de acord sa treaca valoare mai mica.
Ebay-ul este senzatie Very Happy
Tineghe
Tineghe

Mesaje : 78
Puncte : 120
Reputatie : 12
Data de inscriere : 08/11/2010

Sus In jos

Telecomenzi cu timer si intervalometru Empty Re: Telecomenzi cu timer si intervalometru

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum